Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Katedra i Zakład Prawa Medycznego i Farmaceutycznego
PL  EN
Strona główna >> Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że pod redakcją naukową prof. dr hab. Moniki Urbaniak, Kierownik Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu ukazało się opracowanie zbiorowe pt. „Zawód diagnosty laboratoryjnego. Aspekty prawne i organizacyjne”.

 

 

Diagnosta laboratoryjny pełni ważną funkcję w procesie leczenia. Przygotowuje i przeprowadza badania, dokonuje interpretacji wyników. W dobie pandemii, w związku wysoką liczbą zachorowań rola diagnostów laboratoryjnych w procesie walki z chorobami epidemicznymi nabiera szczególnego znaczenia.

 

Opracowanie prezentuje pełny obraz znaczenia diagnostów laboratoryjnych w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych. Adresatami niniejszej publikacji są diagności laboratoryjni oraz wszyscy zawodowo związani z sektorem ochrony zdrowia, jak również studenci kierunków prawnych i medycznych.

 

 


 

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ukazała się książka pt. Zarządzanie szpitalem klinicznym pod red. dr hab. n. praw. M. Urbaniak, prof. UMP, której autorami są pracownicy Katedry i Zakłądu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego.

 

 


 

Z przyjemnością informujemy, że poniższy wykład Pana Profesora D.M. Harrisa ma ponad 3 tys. wyświetleń na stronie naszej Uczelni. Dziękujemy:)

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu profesora nadzwyczajnego Deana M. Harris'a, J.D.  pt. Pandemic Preparedness and Response: Legal and Ethical Issues. Wykład profesora Deana Harris'a poświęcony aktualnej tematyce aspektów prawnych i etycznych związanej z pandemią wirusa COVID-19 jest kierowany do studentów profesji medycznych, a w szczególności kierunków zdrowie publiczne oraz lekarski. Profesor w bardzo przystępny sposób przybliża zarówno funkcjonowanie systemu zdrowotnego Stanów Zjednoczonych w okresie pandemii, jak i liczne etyczne zagadnienia wynikające z leczenia osób zarażonych koronawirusem.

.

Profesor Dean Harris jest emerytowanym profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Polityki Zdrowia i Zarządzania, Gillings School of Global Public Health, Uniwersytetu Karoliny Północnej w  Chapel Hill. Prowadził kursy z zakresu prawa zdrowotnego, zagadnień etycznych w polityce zdrowotnej i zarządzaniu, globalnego zdrowia i porównawczych systemów opieki zdrowotnej. Jest wybitnym naukowcem, autorem wielu publikacji  prezentowanych  w prestiżowych czasopismach. Ponadto jest doskonałym mówcą i laureatem nagród przyznawanych przez studentów. Jego zainteresowania naukowe są związane z prawem zdrowotnym, medycznym, etyką, prawami człowieka, reformą systemu opieki zdrowotnej i zagadnieniem budowania zdolności w zakresie regulacji zdrowia publicznego.

 

Po starcie fimu proszę kliknąć  "pełny ekran". Miłego odbioru :)

 

 

 

 FB 

FB Like please ! Polub na FB Katedry :)

Polub nas na FB Uczelni:)

 

 

 

 

Obecnie zajęcia dydaktyczne naszych pracowników odbywają się w formie zdalnej. 

 

Informujemy, że od 12 marca sekretariat jest prowadzony zdalnie do odwołania.

Prosimy o kontakt mailowy, dotyczy to rownież dyżurów pracownikow naukowych (według grafiku dyżurów, gdzie podane są odresy i telefony), zgodnie z zarządzeniem Pana Rektora.

 


Wykłady otwarte  Pana Profesora

Deana Harrisa sa odwolane

 

Świąt spędzonych w gronie rodziny

i najbliższych oraz sukcesów zawodowych

i osobistych w 2020 roku

życzą

Kierownictwo i pracownicy Katedry Prawa Medycznego, Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej

 

 

 

Z satysfakcją informujemy, że w sobotę 23 listopada 2019 r. zainaugurowaliśmy 40. edycję Studiów Podyplomowych "Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej". W tym roku naukę rozpoczęło 30 słuchaczy.  

 

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję, która odbędzie się

23 listopada 2019 r. o godz. 9.00

w sali im. Janiny Tomaszewskiej w siedzibie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Konferencja będzie poruszać szeroką tematykę Stwardnienia Rozsianego, począwszy od zagadnień związanych z finansowaniem programów lekowych – leczenia Stwardnienia Rozsianego, poprzez ocenę i skuteczność leczenia niektórymi lekami, aż do oceny wykonywania niektórych ćwiczeń na sprawność pacjentów ze Stwardnieniem Rozsianym.

 

Jest ona przeznaczona dla lekarzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję  "Badania kliniczne w świetle obowiązujących przepisów prawa"  organizowaną przez Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny

im. Wiktora Degi dnia 29 października 2019 

Szczegóły  w linkach poniżej 

Plakat

Harmonogram konferencji.docx

 

 

Sekretariat Katedry w dniach 29-30 maja jest nieczynny

 

Ze względu na przeprowadzkę dyżury pracowników Zakładu Organizacji i Ząrządzania w Opiece Zdrowotnej w dniach 20-24 mają 2019 są odwołane.

 

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową

 

"Współczesne wyzwania organizacji ochrony zdrowia",

 

która odbędzie się 29 maja 2019 w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medyczego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Udział w konferencji jest bezpłatny

Zapraszamy do rejestracji

https://wyzwaniaorganizacjiochronyzdrowia.konfeo.com

 

 Plakat wydarzenia

 

plakat

 
 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami obecnej  i relacjami z poprzednich naszych konferencji

Konferencje organizowane przez Katedrę